Spustili sme projekt Freelanceri.sk

Práve dnes sme uviedli na svetlo sveta mikro projekt, s ktorým sme sa hrali v poslednej dobe. Freelanceri.sk je web, kde na jednom mieste nájdete najšikovnejších ľudí z prostredia slovenského online, ktorí sú dostupní pre zákazky.

Aký problém vlastne riešime?
Až veľmi bežný. Vždy keď sa na mňa niekto obrátil so zadaním a ja som ho z nejakých príčin musel odmietnúť, poprosil ma aby som mu dal tipy na ľudí, ktorí by mu s tým mohli pomôcť na miesto mňa.

Napísal som mu teda niekoľko ľudí, na ktorých som si spomenul že by mohli mať o tú zákazku záujem. Vždy ma však zaujímalo, prečo na Slovensku neexistuje ucelený zoznam grafikovprogramátorovsocial media odborníkovSEOčkárov a iných ľudí, z ktorých by si klienti mohli vybrať. Tak sme ho spravili.

Aký máme cieľ?
Zozbierať kontaktny na najšikovnejších freelancerov z rôznych oborov a dať ich na jedno miesto. Tak, aby si klienti mohli čo najlepšie vybrať.

Chceme zároveň pomôcť aj mladým talentom, ktorí sú šikovní, no majú problém ten, že sa o nich nevie. V prípade že sa objavia na zozname ľudí, na ktorý budú denne pozerať klienti, určite sa im pritrafí možnosť skúsiť pracovať na ostrých zadaniach.

Klientom chceme pomôcť v tom, aby už nemuseli namáhavo googliť mená ľudí, keď potrebujú pomôcť so svojím projektom.

Zatiaľ sme iba v polovici cesty
Projekt Freelanceri.sk sa javí ako WIN-WIN, ako aj pre ľudí na voľnej nohe, ktorí chcú byť videní, tak ako aj pre klientov, ktorí si ľahšie a pohodlnejšie môžu vybrať schopných ľudí.

Sme však iba na začiatku cesty. S Tomom sme poprosili niekoľko svojich kamarátov a kamarátok z rôznych oblastí, aby nám pomohli so zostavovaním zoznamu ľudí, o ktorých si myslia že by tam nemali chýbať.

Proti nám však hrá rozsah našich známych. Slovensko je síce maličké, no nepoznáme každého človeka z oboru.

Preto by nám veľmi pomohlo, ak by ste nám dali tipy na šikovných ľudí, o ktorých si myslíte že by určite mali na našom zozname figurovať. Je veľmi jednoduché, akých ľudí hľadáme – šikovných, čestných a pracovitých. Teda takých, ktorých radi odporučime klientom. Tipy nám môžete nechať či už v komentároch pod týmto blogom, na emaile alebo prípadne na Facebooku.

Zároveň sa budeme snažiť nájsť si cestičku s naším projektom k zadávateľom práce, aby im tento projekt čo najviac uľahčil prácu. Pretože práve pre nich je určený. Potešíme sa každému tweetu a lajku.

Ďakujeme!

BTW V prípade že si sa objavil na zozname a nechceš sa tam vyskytovať, prípadne chceš aktualizovať odkaz na tvoje portfólio, stačí sa nám ozvať a vyriešime to.

Komentáre